Як виділити в користування окрему кімнату, якщо квартира не приватизована?

Такий варіант можливий шляхом зміни договору найму квартири (укладення нового договору найму з кожним повнолітнім мешканцем), і для цього потрібна письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які повинні подати спільну заяву в керуючу компанію. В іншому випадку, подібне питання необхідно вирішувати в суді.

Потрібно подати позов про виділення в користування житлової кімнати в квартирі. Відповідачем у такому позові буде особа, яка не згодна дати згоду (наймач) на зміну договору найму. Третьою особою потрібно залучити КП, ЖЕК, і все належним чином обґрунтувати. В такому питанні Вам допоможе досвідчений адвокат, який вже проходив подібну процедуру в суді.

Отримавши судове рішення про виділення Вам в користування ізольованої кімнати зверніться в керуючу компанію, на балансі якої знаходиться Ваш будинок, і підпишіть окремий договір найму кімнати. Після чого, слід укласти договори і отримати особовий рахунок на оплату комунальних послуг на себе.

Відповідно до ст. 104 ЖК УРСР член сім’ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім’ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам статті 63 цього кодексу. У разі відмови членів сім’ї дати згоду на укладення окремого договору найму, а також у разі відмови наймача на укладення такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

Відповідно до ст. 63 ЖК УРСР Предметом договору найму житлового приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення, яке складається з однієї або декількох кімнат, а також одноквартирний житловий будинок. Не можуть бути самостійним предметом договору найму: жиле приміщення, яке хоч і є ізольованим, проте за розміром менше від встановленого для надання одній особі (частина перша статті 48), частина кімнати або кімната, зв’язана з іншою кімнатою спільним входом, а також підсобні приміщення (кухня, коридор, комора тощо).

Згідно ст. 47 ЖК УРСР норма житлової площі встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метра одну людину.

Такий спір зараз розглядається в Дніпровському районному суді міста Києва, за посиланням Ви можете ознайомитися з результатами на сайті reyestr.court.gov.ua 755/7654/19.