Покарання за вбивство рецидивісту – 9 років. Таке можливо?

Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на заподіяння смерті потерпілому, обвинувачений, керуючись мотивом злості, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій і передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки у вигляді смерті потерпілого, взявши зі столу на кухні ніж, попрямував до потерпілого, і тримаючи його в правій руці почав навмисно наносити потерпілому удари ножем в різні частини тіла. Від отриманих поранень потерпілий помер на місці.

Приймаючи рішення про призначення покарання обвинуваченому у вигляді 9 років позбавлення волі, суди зазначили про те, що вони враховують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особа винного та обставини, які пом’якшують і обтяжують покарання.

При цьому суди, послалися в своїх рішеннях на те, що обвинувачений щиро розкаявся в скоєному.

Представляючи інтереси потерпілої сестри, я наполягав на 14 роках позбавлення волі для обвинуваченого, так як він був раніше тричі судимий за умисні злочини, після злочину переховувався від слідства і переоформив все своє майно з метою піти від цивільно-правової відповідальності.

Каяття злочинця передбачає, крім визнання ним факту вчинення злочину, ще й дійсне, відверте, а не уявне визнання своєї провини у скоєному злочині, щирий жаль з приводу цього і осуд своєї поведінки, що повинно було виражатися в спробі обвинуваченого стати на шлях виправлення і відшкодувати потерпілій нанесену  їй шкоду. Однак, таких дій і висновків обвинувачений не зробив, а тому обставини, які пом’якшують покарання обвинуваченого згідно ст. 66 КК України відсутні.

Такий вирок був винесений Дніпровським районним судом міста Києва, де я представляв права потерпілої. За посиланням Ви можете ознайомитися з результатами на сайті reyestr.court.gov.ua 755/4984/18. Київський апеляційний суд залишив вирок в силі, проте мною подана касаційна скарга.