Стоматолог залишив в зубі пацієнта інструмент. Що робити?

По-перше, необхідно зв’язатися з адвокатом, номер якого повинен бути завжди під рукою, в телефоні. При виявленні в лікарні, або при огляді в іншого лікаря слід отримати необхідний медичний висновок і скласти акт про вилучення такого інструменту (його частини).

Після цього, фіксувати всі покупки ліків, збирати чеки на лікування і подати в суд на лікарню де працював лікар, який надав неякісні послуги. Відповідно до Закону України « Про захист прав споживачів » судовий збір не сплачується.

Важливо правильно визначити відповідача, з цим питанням бувають труднощі, і в підготовчому засіданні подати клопотання про проведення судово-медичної експертизи.     Є ряд питань, які варто поставити перед експертами:

  • Які ушкодження здоров’я отримала ПІБ в результаті залишення в дистальному каналі зуба стороннього предмета / медичного інструменту / ?
  • Які наслідки отриманих ПІБ пошкоджень , чи перебувають вони в причинно-наслідковому зв’язку з залишеним в дистальному каналі зуба стороннього предмета / медичного інструменту / ?
  • Чи сприяли отримані пошкодження погіршення стану здоров’я ПІБ і від чого це проявлялося?
  • Чи мала потребу ПІБ в лікуванні з приводу виявлених пошкоджень і їх наслідків, загострення інших захворювань, в якому саме лікуванні? Зокрема, чи потребує, або потребуватиме в майбутньому медикаментозному лікуванні, або інших медичних процедур, лікуванні стоматолога?
  • Чи пов’язане вживання ліків, проходження лікування та медичного обстеження, відшкодування вартості яких заявлено ПІБ в позові, з лікуванням наслідків, завданих в результаті залишення в дистальному каналі зуба стороннього предмета / медичного інструменту / ?
  • Коли саме / рік, місяць / був залишений вказаний медичний інструмент в дистальному каналі зуба ПІБ ?