Повернення обвинувального акта прокурору. Захист нотаріуса в кримінальному провадженні. Правові нюанси, судова практика.

Відповідно до ч. 3 ст. 314 КПК України суд має право на стадії підготовчого судового розгляду повернути обвинувальний акт прокурору в тому випадку, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.

Формулювання звинувачення повинна містити дані щодо події злочину із зазначенням часу, місця, форми вини і мотивів, способу вчинення, наслідків та інших даних, на підставі яких, відповідно до диспозицією певної статті (частини статті) Кримінального кодексу України, можна встановити наявність в діях обвинуваченого складу злочину.

Захищаючи інтереси обвинуваченого (Приватного нотаріуса Київського нотаріального округу), мною були виявлені ті, порушення закону, які послужили підставою для триразового повернення обвинувального акту прокурору міста Києва, захисту прав Клієнта і по сьогоднішній день 29.06.2019 року прокуратура четвертий раз обвинувальний акт до суду так і не направила.

Так, в обвинувальному акті не було зазначено чітко час скоєння злочину Нотаріуса, адже посилання лише на липень 2014 роки є неповною, тому що у викладі фактичних обставин обвинувального акту є точний час складання підроблених документів; -не зазначено в який спосіб Нотаріус зробила підробку документів зазначених в обвинувальному акті, яка була її роль в здійсненні злочину, її мотиви, обставини, які впливають на ступінь тяжкості кримінального правопорушення; не встановлена ​​і не вказана форма вини Нотаріуса, з урахуванням того, що остання не робила ніяких дій по підробці документів, а виходячи з обставин викладених в обвинувальному акті лише залишила бланки заяв за власним підписом і печаткою; не зазначено, які саме неправдиві відомості внесені в офіційні документи Нотаріусом, адже, як видно з фактичних обставин викладених в обвинувальному акті неправдиві відомості в документи вносила виключно помічник Нотаріуса, а Нотаріус лише залишила підписані нею чисті нотаріальні бланки. Тобто, формулювання обвинувачення не збігається з фактичними обставинами. Також, не конкретизовані які саме протиправні дії були вчинені Нотаріусом, при виконанні об’єктивної сторони кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України з посиланням на конкретні пункти Закону, що при цьому були порушені. Посилання прокурора лише на весь Закон України “Про нотаріат” та Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України свідчить, що Нотаріус порушила всі норми Закону та Порядку, що свідчить про порушення права на захист Нотаріуса.

Така справа з моєю участю було успішно розглянуто в Дніпровському районному суді міста Києва, Апеляційному суді міста Києва, де мені вдалося захистити права нотаріуса. За посиланням Ви можете ознайомитися з результатами на сайті reyestr.court.gov.ua № 755/1144/16 і.