Я дізнався, що моя земля передана в іпотеку банку за дорученням, яке я не підписував. Що робити?

Потрібно подати заяву в поліцію, домогтися внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 358 КК України, а також подавати позов до суду про визнання довіреності, а також подальших договорів недійсними.

Але тут виникає ряд труднощів з вилученням оригіналів документів у нотаріуса, банку та інших осіб, а також проведенні почеркознавчої експертизи.

Так, в рамках кримінального провадження потрібно домогтися оперативного вилучення документів, а це на практиці дуже не просто, а потім слідчий відбирає зразки почерку і підписів і відбирає вільні зразки підпису та почерку, за період коли була підписана спірна довіреність.

В рамках кримінальної справи проводитися судова почеркознавча експертиза, яка в подальшому може бути використана в рамках цивільної справи. Потрібна буде для суду завірена копія такої експертизи.

Можливим також є варіант проведення почеркознавчої експертизи в рамках цивільної справи, проте в такому випадку Ви зіткнетеся з проблемою вилучення документів, адже « чорний нотаріус » не дасть документи ні на запит суду, ні на ухвалу суду. Це потрібно тільки їх примусово вилучати, що неможливо в рамках цивільної справи.

Такий спір з моєю участю був успішно розглянуто в Вишгородському районному суді Київської області, де мені вдалося захистити права моїх Клієнтів. За посиланням Ви можете ознайомитися з результатами на сайті reyestr.court.gov.ua   № 363/2043/16 та №363 / 2224/17.