Захист у справі про викрадення людини

В провадженні слідчого в особливо важливих справах прокуратури міста Києва гр. А перебуває кримінальне провадження № 12015100010006908 від 14.07.2015 року за ч. 2 ст. 146 КК України відносно гр. П та гр. Ч.

Мій підзахисний підозрюється у тому, що він 14.07.2015 року, біля 14 год. 30 хв. знаходячись за адресою: м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 13-Б, неподалік торгівельного центру «Магелан» проти волі потерпілої гр. З із застосуванням фізичної сили та примусу, ухопивши зпереду обома руками за ноги разом із гр. Ч, посадив потерпілу у автомобіль марки «Мерседес», завдавши потерпілій фізичних страждань. Цього ж дня, о 14 год. 40 хв. мій підзахисний був затриманий працівниками міліції.

Дане кримінальне провадження цікаве тим, що і кваліфікація дій мого підзахисного є невірною, і підозра є необґрунтованою, адже на переконання захисту злочин не було доведено до кінця саме з тих причин, що мій підзахисний не бажав його вчиняти, тобто має місце добровільна відмова від доведення злочину до кінця.

Докази вказаних твердження мають місце на відеозапису з місця події, які належить оцінити суду, і я впевнений у законному та обґрунтованому виправданні мого підзахисного.

Окрім цього, в ході досудового розслідування захист змушений був реагувати на незаконні дії слідчої прокуратури міста Києва гр. А, що полягали у неповерненні вилученого майна, яке не було арештовано.

Згідно з ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Проте, слідчий не вносив клопотання про арешт майна вилученого у гр. П і листом від 29.07.2015 року повідомив своє рішення про відмову в поверненні вилучених речей, чим допустив порушення норми ч. 5 ст. 171 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Мирошниченко О.В. від 02.10.2015 року моя скарга задоволена та зобов’язано слідчого гр. А повернути тимчасово вилучене майно гр. П, згідно протоколу затримання від 14.07.2015 року.


Матеріали справи