Чи потрібен електронний кабінет для водія?

Опубліковано на порталі AUTO-Consulting

Уже майже рік, як в системі МВС функціонує так званий електронний кабінет водія (ЕК). Звучить красиво і сучасно, але чи потрібно в ньому реєструватися і туди заходити зараз? AUTOConsulting попросив прокоментувати відомого адвоката Петра Герасимова.

“На сьогодні реєстрація в електронному кабінеті водія не є обов’язковою. Цей сервіс створений для зручності і містить доволі багато корисної інформації. Наприклад, кабінет дозволяє користувачам: дізнатися всю актуальну інформацію про транспортний засіб користувача (технічні характеристики, право власності, історію авто); отримати безкоштовний та платний витяг з Єдиного державного реєстру МВС по VIN-коду транспортного засобу; перевірити, чи накладені обтяження на транспортний засіб; отримати інформацію про участь транспортного засобу в ДТП; оперативно отримати повну інформацію про адміністративні порушення та сплатити штрафи за них; побачити інформацію про посвідчення водія користувача (національне, міжнародне); записатися в чергу на отримання послуги в сервісному центрі МВС (можливо, в сервісних центрах МВС, в яких є електронна черга); перевірити, чи вільний індивідуальний номерний знак в обраному регіоні.

Електронний кабінет не містить даних про належного користувача транспортним засобом, а тільки дані безпосередньо власника. Дані про належного користувача містяться у окремому Реєстрі. Відомості в графі «Картка водія» містять дані про належний Вам транспортний засіб, а якщо таких авто багато, мається вкладка «Автопарк».

Вважаю, що даний кабінет дуже корисний буде при покупці вживаного автомобіля, адже можна за VIN-кодом перевірити майбутню покупку та наявність неоплачених штрафів. А коли запрацює система автоматичної фотофіксації порушень ПДР, у кабінеті можна буде відслідковувати такі порушення.” – вважає адвокат Петро Герасимов.